Ali Baba’nın Çiftliği

Sarıçam Ali Baba’nın Çiftliği

Doğal, Sağlıklı, Günlük Süt ve Süt Ürünleri
  • Ali Baba Süt Ürünleri, hem Türkiye’de yetkili kurumlar tarafından hem de uluslararası denetleme merkezlerinden onay almış, AB Onaylı ve Hastalıktan Ari sertifikalarına sahip Ali Baba’nın Çiftliği’nde üretim yapmaktadır.
  • Ali Baba Süt ürünleri, alanında uzman personelin denetiminde, bütün sağlık ve doğal yaşam koşulları sağlanmış, doğal ve dengeli yem karışımları ile beslenen hayvanlardan sağılan süt ile elde edilmektedir. Ali Baba Süt’ün yolculuğu tamamı takip edilebilir ve güvenilir şekilde sütün sağım işleminden başlayıp, müşterinin kullanımına kadar devam etmektedir.
  • Sağım işlemi tamamen hijyenik bir şekilde, son teknoloji otomatik makinelerle ve el değmeden, dış ortamla temas ettirilmeden yapılmaktadır.
  • İnek sütümüz ve keçi sütümüz, sağım işlemi ile beraber soğutma işlemine tabi tutulur. Soğuk zinciri sağlanır ve son kullanıcıya ulaşana kadar +4 derecede hijyenik koşullarda muhafaza edilir.

Ali ACEMBEKİROĞLU

İş Adamı

Namıdiğer Ali Baba

Ali Baba, uzun yıllar özel sektörde üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuş ve yoğun iş hayatında çok kıymetli tecrübeler edinmiş, Adana’mızın en saygın ve başarılı iş adamlarından biridir. 2000’li yıllara geldiğimizde, Ali Baba’nın doğaya ve memleketine olan aşkı, doğduğu ve içinde büyüdüğü doğal yaşama özlem ve bizzat üretimin kalbinde olma isteği, onu yeni bir serüvene sürüklemiştir.

Çocukluğunda yediği tatları ve besin değerlerini aynen koruyacak ve günümüz teknolojisi ile birleştirerek çok daha fazla insanın yaşamına dokunacak bir hayalin peşinden koştu.

Öncelikle sudan ve koladan daha ucuz, besin değerleri bakımından vazgeçilmez, hatta kendi tabiriyle “Dünya’nın en kıymetli besini” diye ifade ettiği süt üretimine başladı. Bugün şehir hayatı ve sanayi kirliliğinden çok uzakta, Akdeniz bölgesinin en büyüklerinden, 1600 dönüm arazi üzerinde 2000’den fazla büyükbaş, 200 den fazla keçi ile süt üretimi yapan bir tesis işletmektedir. Jersey, Danimarka Kırmızısı, Simental ve Hollstein cinsi ineklerin, süte kattıkları en değerli unsurları birleştirerek, yağ ve protein bakımından zengin, lezzetli ve hijyenik en kaliteli sütü üretmek için her gün yeni hedefler belirlemektedir.

Kalite Standartları

Tüm ürünlerimiz düzenli olarak test edilmektedir.
Ürünlerimiz sağlık bakanlığı kontrolünde ve özel ekibimiz sayesinde her gün analizleri yapılarak üretim aşamasına geçmektedir.Biz size sütün ve süt ürünlerinin en doğal halini getiriyoruz.
Menü