1. Anasayfa
  2. Dondurma
  3. Portakallı Dondurma (1 kg)

Portakallı Dondurma (1 kg)

70,00 

Ali Baba’nın Çiftliğinden Portakallı Dondurma! Tüm ürünlerimiz gibi dondurmalarımızda günlük, taze ve hijyenik 1. Sınıf inek ve keçi sütünden, taze ve gerçek meyvelerden ve sadece pancar şekeri kullanılarak üretilmektedir. Tüm dünyada sütlü tatlıların en lezzetlisi olan dondurmaları sevmeyen yoktur. Siz de dondurma tutkunlarından biriyseniz ve farklı aromalardaki dondurmaları denemek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Dondurmalarımızda koruyucu kimyasallar yada özel aromalar kesinlikle kullanılmamaktadır.

Aşağıdaki açıklama kısmından ürünümüzle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Stok kodu (SKU): DND001
Kategoriler: Dondurma
Etiketler: doğal dondurma, doğal sütlü dondurma, dondurma, keçi sütlü dondurma, meyveli dondurma, organik dondurma, portakallı dondurma, sahlepli dondurma, sütlü dondurma

Portakallı dondurmayı çok seviyor ve en sağlıklı portakallı dondurmayı tercih etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Ali Baba’nın Çiftliği, dondurmaları doğal inek sütünden elde edilen ve doğal yollar ile üretilen portakallardan hazırlamaktadır. Siz de katkı maddesi ve aroma olmadan en lezzetli dondurmalara sahip olmak için alibabasut.com’u tercih edin.

Portakallı Dondurma Faydaları

Dondurmanın tarihi bin yıl öncesine dayanıyor. Eski Çin’de meyveler ve meyvelerle ezilmiş buz masaya servis edilmiştir.

Napolyon’un dondurmaya o kadar düşkün olduğu söyleniyor ki, sürgüne gönderildiği St. Helena adasına sevilen lezzeti elde etmek için bir cihaz getirmesini istemiştir. Bugün hem klasik dondurma çeşitleri sizlere en lezzetli dondurmayı sunmayı başarıyor.

Genellikle dondurma yerken en sevdiğimiz lezzetin tadını çıkarırız. Ancak bu sadece bir incelik değil, aynı zamanda çok kullanışlı bir ürün.

Sütten yapılan klasik dondurma, çok miktarda mineral, amino asit, vitamin ve lipid içerir. Böyle bir ürün, günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 15’ini karşılar.

Dondurmada bulunan sütün faydalı bileşenleri vücut tarafından iyi emilir. Çikolata, kuruyemiş, çilek, bal gibi çeşitli çeşitlerde yer alan doğal katkı maddeleri sayesinde bir kişi aynı zamanda çok miktarda vitamin ve eser element alır. Dondurmanın içerdiği kolay sindirilebilir karbonhidratlar, beyin aktivitesi ve özellikle hafıza üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Besin Değerleri (Ortalama)

Kalori
136
Yağ
6,5g
Karbonhidrat
16,2g
Protein
3g
1 porsiyon (60 g) içinde 136 kadar kalori mevcut.
Kalori Dağılımı: %43 yağ, %48 karbonhidrat, %9 protein

Ali Baba ürünlerini yerinde tatmak için alibabakafe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer ürünlerimizi alibabasut.com/magaza adresinden online sipariş edebilirsiniz.

Adana ve Mersin satış noktalarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Araçlarımızla dağıtım yapılan bölgeleri ve zaman çizelgelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sitemizde sunulan tüm içerikler, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi öneri ya da beslenme programı tavsiyesi değildir. Hassas veya alerjen bir yapınız varsa lütfen ilgili ürünlerin tüketilmesi ile alakalı doktorunuza danışınız.

Ali Baba Süt Hakkında

  • Ali Baba Süt ve Süt Ürünleri, hem Türkiye’de yetkili kurumlar tarafından, hem de uluslararası denetleme merkezlerinden onay almış, AB Onaylı ve Hastalıktan Ari sertifikalarına sahip Ali Baba’nın Çiftliği’nde üretim yapmaktadır.
  • Ali Baba Süt ürünleri, alanında uzman personelin denetiminde, bütün sağlık ve doğal yaşam koşulları sağlanmış, doğal ve dengeli yem karışımları ile beslenen hayvanlardan sağılan süt ile elde edilmektedir.
  • Ali Baba Süt’ün yolculuğu tamamı takip edilebilir ve güvenilir şekilde sütün sağım işleminden başlayıp, müşterinin kullanımına kadar devam etmektedir.
  • Sağım işlemi tamamen hijyenik bir şekilde, son teknoloji otomatik makinelerle ve el değmeden, dış ortamla temas ettirilmeden yapılmaktadır.
  • İnek sütümüz ve keçi sütümüz, sağım işlemi ile beraber soğutma işlemine tabi tutulur. Soğuk zinciri sağlanır ve son kullanıcıya ulaşana kadar +4 derecede hijyenik koşullarda muhafaza edilir.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü