1. Anasayfa
  2. Dondurma
  3. Limonlu Dondurma (1 kg)

Limonlu Dondurma (1 kg)

70,00 

Müthiş aroması ve benzersiz lezzetiyle, Ali Baba Limonlu Dondurma!

Tüm ürünlerimiz gibi dondurmalarımızda günlük, taze ve hijyenik 1. Sınıf inek ve keçi sütünden, taze ve gerçek meyvelerden ve sadece pancar şekeri kullanılarak üretilmektedir. Tüm dünyada sütlü tatlıların en lezzetlisi olan dondurmaları sevmeyen yoktur. Siz de dondurma tutkunlarından biriyseniz ve farklı aromalardaki dondurmaları denemek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Dondurmalarımızda koruyucu kimyasallar yada özel aromalar kesinlikle kullanılmamaktadır.

Aşağıdaki açıklama kısmından ürünümüzle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Stok kodu (SKU): DND002
Kategoriler: Dondurma
Etiketler: doğal dondurma, doğal limonlu dondurma, doğal sütlü dondurma, dondurma, keçi sütlü dondurma, limonlu dondurma, meyveli dondurma, organik dondurma, sahlepli dondurma, sütlü dondurma

Ferah ve Hijyenik Limonlu Dondurma

Limonlu dondurma, bu ferah ve ekşi narenciye meyvesinin suyu veya kabuk rendesi ile yapılan hafif bir dondurma çeşididir. Bu özel tat, çeşitli dondurma üreticilerinden temin edilebilir ve aynı zamanda birçok pastane, kafe yada büfede bulunabilir. Yaygın bir yanılgı, limonlu dondurmanın limon şerbeti yada limonata ile aynı olduğu, ancak iki dondurulmuş tatlının farklı malzemelerle yapıldığıdır. Ev yapımı dondurma meraklıları genellikle limonlu dondurma yapmaktan hoşlanır çünkü bu lezzet basit malzemeler gerektirir ve diğer bazı tatlar kadar hazırlık aşamaları yoktur.

Limonlu dondurma için üretici tarifleri dondurma markalarına göre değişebilir. Bazı markalar daha yüksek miktarda eklenen şeker nedeniyle daha tatlıdır ve bazıları daha yüksek konsantrasyonlarda limon aroması nedeniyle daha ekşidir. Bazı dondurma üreticileri, bu tadı oluşturmak için taze limon kabuğundan elde edilen limon yağı kullanır. Bu bileşen genellikle zengin ve yoğun bir dokuya sahip ekstra kaliteli dondurmada bulunabilir. Ali Baba’nın Çiftliğinde tüm ürünlerimiz gibi dondurmalarımızda günlük, taze ve hijyenik 1. Sınıf inek ve keçi sütünden, taze ve gerçek meyvelerden ve sadece pancar şekeri kullanılarak üretilmektedir.

Dondurmada limon kabuğu rendesi kullanımı popüler bir seçenektir, ancak bazı insanlar nihai ürüne tanecikli, pürüzlü bir doku eklediğini fark eder. Karışımın geri kalanına çok fazla lezzet eklenirse, dondurmanın bazı başlangıç ​​partileri de biraz acı bir tat alabilir. Homojen ve yumuşak bir lezzet denemek için Ali Baba Limonlu Dondurma’yı mutlaka denemelisiniz.

Yapılan son araştırmalara göre narenciye katkılı dondurmaların çok daha az mikroorganizma barındırdığı ve çok daha hijyenik olduğu gözlenmiştir. (https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/650737)

Limonlu Dondurma Besin Değerleri (Ortalama)

Kalori
136
Yağ
6,5g
Karbonhidrat
16,2g
Protein
3g
1 porsiyon (60 g) içinde 136 kadar kalori mevcut.
Kalori Dağılımı: %43 yağ, %48 karbonhidrat, %9 protein

 

Ali Baba ürünlerini yerinde tatmak için alibabakafe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer ürünlerimizi alibabasut.com/magaza adresinden online sipariş edebilirsiniz.

Adana ve Mersin satış noktalarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Araçlarımızla dağıtım yapılan bölgeleri ve zaman çizelgelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sitemizde sunulan tüm içerikler, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi öneri ya da beslenme programı tavsiyesi değildir. Hassas veya alerjen bir yapınız varsa lütfen ilgili ürünlerin tüketilmesi ile alakalı doktorunuza danışınız.

Ali Baba Süt Hakkında

  • Ali Baba Süt ve Süt Ürünleri, hem Türkiye’de yetkili kurumlar tarafından, hem de uluslararası denetleme merkezlerinden onay almış, AB Onaylı ve Hastalıktan Ari sertifikalarına sahip Ali Baba’nın Çiftliği’nde üretim yapmaktadır.
  • Ali Baba Süt ürünleri, alanında uzman personelin denetiminde, bütün sağlık ve doğal yaşam koşulları sağlanmış, doğal ve dengeli yem karışımları ile beslenen hayvanlardan sağılan süt ile elde edilmektedir.
  • Ali Baba Süt’ün yolculuğu tamamı takip edilebilir ve güvenilir şekilde sütün sağım işleminden başlayıp, müşterinin kullanımına kadar devam etmektedir.
  • Sağım işlemi tamamen hijyenik bir şekilde, son teknoloji otomatik makinelerle ve el değmeden, dış ortamla temas ettirilmeden yapılmaktadır.
  • İnek sütümüz ve keçi sütümüz, sağım işlemi ile beraber soğutma işlemine tabi tutulur. Soğuk zinciri sağlanır ve son kullanıcıya ulaşana kadar +4 derecede hijyenik koşullarda muhafaza edilir.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü