1. Anasayfa
  2. Dondurma
  3. Antep Fıstıklı Dondurma (1 kg)

Antep Fıstıklı Dondurma (1 kg)

100,00 

Enfes fıstık yeşili rengiyle ve kendine has aromasıyla gönüllerde taht kuran Antep Fıstıklı dondurmayı siz de mi çok seviyorsunuz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz.

Doğal günlük keçi ve inek sütünden elde edilen dondurmalarımızdan biri olan Fıstıklı dondurmayı çok seveceksiniz. Muhteşem görüntüsünün altında eşsiz bir lezzet saklayan bu dondurmaya, karşı koyamayacaksınız.

Aşağıdaki açıklama kısmından ürünümüzle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Stok kodu (SKU): DND005
Kategoriler: Dondurma
Etiketler: antep fıstıklı dondurma, doğal dondurma, doğal fıstıklı dondurma, doğal sütlü dondurma, dondurma, fıstıklı dondurma, gerçek antep fıstığı, keçi sütlü dondurma, meyveli dondurma, organik dondurma, sahlepli dondurma, sütlü dondurma

Antep Fıstıklı Dondurma’nın Faydaları Nelerdir?

Pek çok kişi dondurmanın faydası olmadığını iddia etmektedir. Hatta sadece yaz aylarında ve çok sıcak günlerde tüketilen, serinletici bir yiyecek olarak bilinen dondurma aslında tam olarak öyle değildir.

Kış aylarında da sık sık tercih edilebilen bir lezzet olan dondurmaların eşsiz faydaları bulunmaktadır. Söz konusu faydalar hem kış hem de yaz aylarında dondurma tüketimi ile meydana gelmektedir.

antep fıstıklı dondurma
Antep Fıstıklı Dondurma

Dondurma sağlıklı ve alerjen olmayan tüm çocuk ve yetişkinler için çok faydalı bir besin kaynağıdır ve C vitamini, E, D, B6 ve B12 ile K Vitamini ile doludur.

K vitamini varlığı kanı inceltir ve kanın pıhtılaşma olasılığını önler.

Harika bir niasin, antioksidan, riboflavin ve tiamin kaynağıdır. Bağışıklık sistemini uyarmaya yardımcı olur ve sinirlerin ve organların işlevlerini destekler.

Ayrıca dondurma, mükemmel bir enerji kaynağı olarak kabul edilir. Aynı zamanda enerji oluşumu için iyi miktarda yağ, karbonhidrat ve protein içerir.

Makul miktarda dondurma kilo almaya neden olmaz. Dişlerin ve kemiklerin sağlıklı olmasına yardımcı olan harika bir fosfor ve kalsiyum kaynağıdır. Böbreğin kalp ve damar sağlığını ve fonksiyonlarını uyarır.

Fosfor eksikliğinde vücut kalsiyumu ememez. Aynı zamanda eklem sağlığını korur ve PMS olasılığını önler.

Ruh halindeki dalgalanmaları önleyen ve ruh halini yükselten trombotonin oluşumunu destekleyen bir bileşiğe sahiptir.

Stres seviyesini düşürür. Sinir sistemini rahatlatır, beyni destekler ve uykusuzluk olasılığını önler.

Besin Değerleri (Ortalama)

Kalori
136
Yağ
6,5g
Karbonhidrat
16,2g
Protein
3g
1 porsiyon (60 g) içinde 136 kadar kalori mevcut.
Kalori Dağılımı: %43 yağ, %48 karbonhidrat, %9 protein

 

Ali Baba ürünlerini yerinde tatmak için alibabakafe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer ürünlerimizi alibabasut.com/magaza adresinden online sipariş edebilirsiniz.

Adana ve Mersin satış noktalarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Araçlarımızla dağıtım yapılan bölgeleri ve zaman çizelgelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sitemizde sunulan tüm içerikler, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi öneri ya da beslenme programı tavsiyesi değildir. Hassas veya alerjen bir yapınız varsa lütfen ilgili ürünlerin tüketilmesi ile alakalı doktorunuza danışınız.

Ali Baba Süt Hakkında

  • Ali Baba Süt ve Süt Ürünleri, hem Türkiye’de yetkili kurumlar tarafından, hem de uluslararası denetleme merkezlerinden onay almış, AB Onaylı ve Hastalıktan Ari sertifikalarına sahip Ali Baba’nın Çiftliği’nde üretim yapmaktadır.
  • Ali Baba Süt ürünleri, alanında uzman personelin denetiminde, bütün sağlık ve doğal yaşam koşulları sağlanmış, doğal ve dengeli yem karışımları ile beslenen hayvanlardan sağılan süt ile elde edilmektedir.
  • Ali Baba Süt’ün yolculuğu tamamı takip edilebilir ve güvenilir şekilde sütün sağım işleminden başlayıp, müşterinin kullanımına kadar devam etmektedir.
  • Sağım işlemi tamamen hijyenik bir şekilde, son teknoloji otomatik makinelerle ve el değmeden, dış ortamla temas ettirilmeden yapılmaktadır.
  • İnek sütümüz ve keçi sütümüz, sağım işlemi ile beraber soğutma işlemine tabi tutulur. Soğuk zinciri sağlanır ve son kullanıcıya ulaşana kadar +4 derecede hijyenik koşullarda muhafaza edilir.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü