1. Anasayfa
  2. Bal
  3. Süzme Çiçek Balı (1 kg)

Süzme Çiçek Balı (1 kg)

68,00 

Özellikle kahvaltılarda sık sık tüketilen bir besin olan süzme çiçek balı, sağladığı faydalar ile ön plana çıkmaktadır. Son derece lezzetli ve faydalı bir besin olan balın sahteleri ile karşılaşabilmek mümkündür.

Bu nedenle bal tercihi yaparken son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Alibabasut.com olarak sizlere hakiki balı en uygun fiyatlar ile sunuyoruz.

Stok kodu (SKU): BAL001
Kategoriler: Bal

Süzme Çiçek Balı Faydaları  🍯

Balın insan vücuduna pek çok faydasının olduğu bireyler tarafından bilinen bir gerçektir. Ancak balın temel faydaları nelerdir? Balın faydaları genel olarak aşağıdaki gibidir.

Kilo Yönetiminde Faydalı

Kilo yönetimi için Bal kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sabah aç karnına tüketilmesi metabolizmanın artmasına yardımcı olur ve bu da kilonun daha hızlı azalmasına yardımcı olur. Bal ayrıca genel sağlığınızı iyileştirmek için de iyidir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Balın doğal olarak boğaz ağrısını iyileştirmeye yardımcı olan sayısız tıbbi özelliği vardır. Antioksidanları ve bakterilerle savaşan varlıkları ayrıca virüslerin, bakterilerin ve mantarların neden olduğu enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.

Doktorlara ve bilim adamlarına göre süzme bal en fazla sayıda antioksidanlar ve günlük tüketildiğinde uzun vadede bağışıklığı artırmak için faydalı olabilir.

Cildinizi Ve Yüzünüzü Besler

Süzme çiçek balı cilt için nemlendirici ve besleyici özelliklerinden dolayı çok faydalıdır. Bal, özellikle kuru cildiniz için en iyi doğal nemlendiricidir ve uygulaması da oldukça kolaydır. Ham bal sadece gözenekleri açmakla kalmaz, aynı zamanda kuru cildi nemlendirmeye de yardımcı olur. Ayrıca kış aylarında çatlamış dudakların iyileşmesine yardımcı olur.

Hafızanızı Güçlendirir

Bal sadece beyin gücünü ve hafızayı artırmakla kalmaz, aynı zamanda sizi tamamen daha sağlıklı bir insan yapar. Bal tüketimi metabolik stresi önler ve beynin sakinleşmesine ve yatışmasına yardımcı olur, bu da uzun vadede hafızanın güçlenmesine yardımcı olur.

Baldaki doğal antioksidanlar ve terapötik özellikler, beyinlerin kolinerjik sistemini ve dolaşımını hızlandırmaya ve hafıza kaybına neden olan hücrelerin geri çekilmesine yardımcı olur

Öksürüğe İyi Gelir

Bal, kuru öksürük ve ıslak öksürük için en iyi ev ilaçlarından biri olarak bilinir. Araştırmalar ayrıca bir çorba kaşığı bal içmenin boğazdaki tahrişi azaltabileceğini de göstermiştir. Süzme çiçek balı, gece öksürüğünü hafifletmeye yardımcı olduğu ve uygun uykuya izin verdiği için özellikle çocuklar için öksürük için tercih edilen doğal çaredir.

Yaraları İyileştirmek İçin Kullanılır

Süzme çiçek balı antibakteriyel, antifungal ve antioksidan özellikleri vardır, bu nedenle bal yaraları iyileştirmek için kullanılır. Herhangi bir cilt yaralanmasından sonra, cildinizde yaşayan bakteriler enfekte olabilir. Bal bu enfekte olan bakterilerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar.

Uykuya Yardımcı Olur

Uykuya dalmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Uyumadan hemen önce ılık süt ve ve süzme çiçek balından yapılan bu içeceği içmeyi denemelisiniz. Yüzyıllar boyunca insanlar bu içeceği uyumalarına yardımcı olmak için kullandılar.

Bu içeceğin yapımı oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bir çay kaşığı balı bir bardak sıcak süte batırın veya bir fincan papatya çayına 1 veya 2 çay kaşığı süzme çiçek balı ekleyin ve uykuya dalmak için yudumlayın.

Sinüs Sorunlarını Hafifletir

Artan kirlilik ve tozla birlikte günümüzde birçok insan sinüsle ilgili sorunlardan mustariptir. Sinüsler, solunum sistemini alerji ve enfeksiyonlardan korumak için mukus üreten kafatasındaki küçük boşluklardır. Enfeksiyonlardan mustarip olduğumuzda, virüsler sinüsü tıkar, havayı ve mukusu hapsederek sıkıntıya neden olur.

Bal ise doğal bir anti-bakteridir ve enfeksiyonları temizlemeye ve iltihapları azaltmaya yardımcı olan bir anti-septiktir. Süzme çiçek balı ayrıca boğazı rahatlatır ve öksürükleri azaltır ve bağışıklık sistemini güçlendirir, böylece daha az sinüs ataklarına neden olur.

Diş Eti Hastalıklarının Tedavisine Yardımcı Olur

Balın antibakteriyel ve enfeksiyon iyileştirici özellikleri yaraları tedavi etmeye ve iyileştirmeye yardımcı olur. Düzenli süzme çiçek balı kullanımı ile diş eti iltihabı, kanama ve plak gibi diş ve diş eti hastalıkları büyük ölçüde tedavi edilebilir.

Balın Tarihçesi

İnsanoğlu, yaklaşık 12.000 yıldan beri bal tüketmektedir.

İspanya’daki meşhur örümcek mağarası duvarlarında 1921 yılında keşfedilen bal koleksiyonunun en eski tasviri, MÖ 5000 yıllarında Neolitik döneme aittir.

Bir arı ailesi, bir kraliçe arı, (6.000 ila 70.000) işçi (kısır dişi), az sayıda erkek arılardan ve larvalardan oluşmaktadır. Bir kovan, tek bir koloniden veya aileden oluşur.

Arılar, 4 milyon yıldan beri yeryüzünde bugünkü görünümlerini korumaktadırlar.

İşçi arıların yazın ortalama 6 haftalık bir ömrü vardır ve kovana en sevdikleri yiyecekleri sağlamaktan öncelikli olarak sorumludurlar, yaz sonu veya sonbahar başında doğanların ise 5 ila 6 ay arasında yaşayacakları yağ asitleri bakımından daha zengin bir vücuda sahip olacaktır. Görevleri, kraliçeyi korumak, kovanı kışı yaklaşık 30 ° C sıcaklıkta geçirecek ısıda tutmak ve ardından Şubat ayında yeni nesillerin gelişine hazırlamaktır.

Eski Babil’de, yeni evli çiftler bir doğurganlık sembolü olarak, bir ay için yeterli miktarda bal alıyorlardı. (bu nedenle, belki de balayı dönemi).

1 kg bal üretmek için, kovandan çiçeğe yaklaşık 150.000 km boyunca gidiş-dönüş 50.000’den fazla uçuşa ihtiyaç vardır.

En Kaliteli Bal 🐝

Siz de kaliteli, lezzetli ve gerçek bala sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En lezzetli şekilde hasat ballar hızlı bir şekilde sofralarınıza ulaşıyor!

Ali Baba Süzme Çiçek Balı’nı yerinde tatmak için alibabakafe.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Diğer ürünlerimize alibabasut.com/urunler adresinden ulaşabilirsiniz. 🥰

 

 

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü