1. Anasayfa
  2. Peynir
  3. Keçi Salamura Peyniri (1 Kg)

Keçi Salamura Peyniri (1 Kg)

110,00 

Keçi sütünün bilinen en temel özelliği anne sütüne en yakın süt olmasıdır. Vitamin ve mineral bakımından anne sütünü aratmayacak niteliklere sahip olan anne sütünün özellikle çocuklar da son derece önemli faydaları bulunmaktadır. Bu doğrultuda keçi salamura peyniri de aynı özelliklere ve vitaminlere sahip olan bir peynir türüdür.  Özellikle inek sütüne alerjisi olan çocuklarda keçi peyniri sık sık tercih edilebilir.

Aşağıdaki açıklama kısmından ürünümüzle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Stok kodu (SKU): KEPY002
Kategoriler: Peynir
Etiketler: doğal, keçi peyniri, keçi salamura peyniri, keçi sütü, organik, salamura peynir

Keçi Salamura Peyniri

Anne sütüne en yakın sütten yani keçi sütünden üretilen keçi salamura peyniri, sofralarımızın baş tacıdır. Kahvaltının olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan keçi peyniri, eşsiz lezzeti ve sağladığı faydalar ile pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Son derece sağlıklı ve lezzetli bir peynir türü olan keçi peyniri tamamen doğal yollar ile keçilerden elde edilen süt ile hazırlanmaktadır.

Daha önce de bahsedildiği gibi keçi sütü, anne sütüne en yakın süt çeşididir. İçeriğinde ki yararlı bileşenler sayesinde sağlığa pek çok faydası olan keçi sütü sayesinde çok daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek mümkündür.

Bunun yanı sıra keçi sütünden elde edilen keçi peyniri de son derece faydalıdır. Peki, içeriğinde ki besin değerleri ile sağlıklı bir yaşam sürdürmenizi sağlayacak olan keçi peynirinin faydaları nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Keçi Peynirinin Faydaları

Keçi salamura peynirinin temel faydalarını aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Daha Fazla Temel Besin Öğeleri

Çoğu peynir türünün içinde bazı vitamin ve mineraller bulunur. Bununla birlikte, keçi salamura peyniri, diğer birçok peynir türünden daha temel besin maddelerine sahiptir. Değerli B vitamini, kalsiyum, demir, A Vitamini, magnezyum ve riboflavin kaynakları sunar. Bu besin maddelerine sahip olmayan herkes, sistemlerine girmesi için normal diyetlerine keçi peyniri eklemelidir.

Sindirimi Daha Kolay

İnek sütü ve ilgili ürünler, bazı insanlar için sindirim sistemi üzerinde oldukça sert olabilir. Dünyada laktoz intoleransı olan çok sayıda insan bile var, bu da onların süt içmesini veya birçok süt ürünü tüketmesini tehlikeli hale getiriyor. Keçilerden yapılan süt ve peynir sindirimde çok daha kolaydır.

Laktoz intoleransı olan insanlar bile genellikle keçi sütünden veya peynirden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmektedir.

Daha Az Kalori ve Yağ

Birçok insan kalori ve yağ alımını izlemek için elinden geleni yapar. Her ikisinin de fazlası kilo alımına neden olabilir. Keçi peyniri, diğer birçok peynir seçeneğinden daha az kalori ve yağ içerir. 100 gr keçi peynirinde 30 gram yağ bulunur. Bir dilim çedar peynirinde 9 gram var. Keçi salamura peyniri 100’ün biraz üzerinde kalori içerir. Çedar peyniri yaklaşık 115 kalori içerir. Fark çok fazla görünmeyebilir, ancak diyet yaparken fazladan kalori sayılır.

Daha Az Sodyum

Keçi salamura peyniri ile diğer peynir seçenekleri arasındaki en büyük farklardan biri sodyumdur. Bir dilim çedar, 174 miligram sodyum içerir. Aynı miktarda keçi peyniri 146 miligram içerir. Bu neredeyse 30 miligramlık bir fark, bu da onu çok değerli bir seçenek haline getiriyor.

Yemeye eğilimli olduğunuz tipik peynirlere alternatif olarak keçi peynirinin tadını çıkarın. Bol miktarda faydalı besin içeren çok daha az kalori ve yağ içerir. Son zamanlarda diyetlerini bırakma korkusuyla peynir atlayanlar, keçi peynirinin vücut için daha iyi olduğunu bilerek daha kolay dinlenebilir.

En Sağlıklı Keçi Salamura Peyniri

Keçi sütünden elde edilen kahvaltıların olmazsa olmazı keçi peyniri alibabasut.com ayrıcalıkları ile sizlere ulaştırılıyor. En sık tercih edilen peynir türlerinden bir tanesi olan keçi peyniri sağladığı faydalar ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle peynir tutkunlarının vazgeçilmez peynir türlerinden biri olan keçi peynirinin kendine has bir tadı ve dokusu bulunmaktadır.

Obezite ve beslenme uzmanlarının da beslenme listenize eklemeniz gereken ürünlerden biri olduğunu söylediği keçi peynirini alibabasut.com’dan kolayca sipariş verebilirsiniz. Kendiniz ve aileniz için en uygun miktardaki keçi sütü peynirini tek tıkla sipariş verin ve peynirin faydalarından yararlanın!

 

Ali Baba ürünlerini yerinde tatmak için alibabakafe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer ürünlerimizi alibabasut.com/magaza adresinden online sipariş edebilirsiniz.

Adana ve Mersin satış noktalarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Araçlarımızla dağıtım yapılan bölgeleri ve zaman çizelgelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sitemizde sunulan tüm içerikler, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi öneri ya da beslenme programı tavsiyesi değildir. Hassas veya alerjen bir yapınız varsa lütfen ilgili ürünlerin tüketilmesi ile alakalı doktorunuza danışınız.

Ali Baba Süt Hakkında

  • Ali Baba Süt ve Süt Ürünleri, hem Türkiye’de yetkili kurumlar tarafından, hem de uluslararası denetleme merkezlerinden onay almış, AB Onaylı ve Hastalıktan Ari sertifikalarına sahip Ali Baba’nın Çiftliği’nde üretim yapmaktadır.
  • Ali Baba Süt ürünleri, alanında uzman personelin denetiminde, bütün sağlık ve doğal yaşam koşulları sağlanmış, doğal ve dengeli yem karışımları ile beslenen hayvanlardan sağılan süt ile elde edilmektedir.
  • Ali Baba Süt’ün yolculuğu tamamı takip edilebilir ve güvenilir şekilde sütün sağım işleminden başlayıp, müşterinin kullanımına kadar devam etmektedir.
  • Sağım işlemi tamamen hijyenik bir şekilde, son teknoloji otomatik makinelerle ve el değmeden, dış ortamla temas ettirilmeden yapılmaktadır.
  • İnek sütümüz ve keçi sütümüz, sağım işlemi ile beraber soğutma işlemine tabi tutulur. Soğuk zinciri sağlanır ve son kullanıcıya ulaşana kadar +4 derecede hijyenik koşullarda muhafaza edilir.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü