1. Anasayfa
  2. Yoğurt
  3. Doğal Yoğurt (5 kg)

Doğal Yoğurt (5 kg)

35,00 

Yoğurt; bilindiği üzere her evin ve her sofranın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Yemeklerin yanında, sade ya da yemeklerin içerisinde tüketebilen yoğurt besleyiciliği ile ön plana çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra sağladığı faydalar ile de kişilerin günlük beslenmesinde önemli bir yere sahip olan bu süt mucizesi ürünün en doğalının ve en sağlıklısının tüketilmesi gerekmektedir.

Stok kodu (SKU): YOG001
Kategoriler: Yoğurt

Sağlığımızı uzun süre korumak için tamamen ev yapımı formunda doğal ve günlük sütlerden elde edilen yoğurtların tercih edilmesi gerekir. Bu doğrultuda sağladığı çeşitli faydalardan en iyi şekilde yararlanmak mümkündür. Peki, yoğurdun insan sağlığına sağladığı faydalar nelerdir? Gelin bu faydaları hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Yoğurdun Faydaları

Kilo kaybına yardımcı olur

Yoğurt tüketen insanlar üzerinde yapılan yeni bir araştırma, bir günde sağlıksız bir atıştırmayı yoğurtla değiştirirseniz, kalorileri azaltmanıza yardımcı olacağını kanıtladı. Bu ayrıca göbek yağının yakılmasına da yardımcı olur.

Daha Hızlı Egzersiz

Bol protein ve karbonhidrat oranına sahip olan bu ürün mükemmel bir egzersiz sonrası atıştırmalıktır. Egzersizinizden sonraki 60 dakika içinde bir kâse yoğurdunuz varsa kasları onarmaya yardımcı olan amino asitleri salgılar. İpucu: Yoğurdunuzla birlikte bir bardak su alın ve suyun bağırsaklar tarafından emilimini artırarak hidrasyonunuzu artırın.

Yoğurt Kan Basıncını Kontrol Eder

Tuz, yüksek tansiyonun arkasındaki ana suçludur ve izlenmezse yüksek kan basıncı, hipertansiyon ve böbrek hastalığı gibi ciddi sağlık komplikasyonlarına yol açabilir.

İçinde bulunan potasyum, vücudumuzdaki fazla sodyumun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Aslında, son zamanlarda yapılan bir çalışma, düşük yağlı süt ürünlerinin BP sorunlarını uzak tutmalarına yardımcı olduğunu öne sürdü.

Bağışıklık Oluşturur

İçinde bol miktarda bulunan probiyotikler, bağışıklığınızı geliştirmeye çalışır ve çeşitli hastalıklara yakalanma şansınızı azaltır. Probiyotiklerin bağırsak sağlığını güçlendirmeye çalıştığı uzun zamandır kanıtlanmıştır. Ayrıca sağlık için kesinlikle gerekli olan çinko ve diğer mineraller vardır.

Dişlerinizi Güzelleştirir

Her gün bol miktarda kahve içme konusunda yalnız olmadığımı biliyorum. Bu alışkanlık beni uyanık tutarken dişlerim için korkunç şeyler yapıyor. Görünüşe göre yoğurdun şeker içermesine rağmen mine üzerinde zararlı bir etkisi yok. Laktik asidin, diş etlerini ve dişleri gelecekteki hasarlardan korumada bile olumlu bir etkisi olduğu düşünülmektedir.

Alerji Semptomlarını Azaltır

Mevsimsel alerjisi olan bizler için dışarıda bir şeyler yapmak zor olabilir, bu yüzden bir bardak yoğurt yemeyi düşünebilirsiniz. İçinde bulunan probiyotikler vücudunuzun polen ve diğer alerjenlere tepkisini azaltabilir.

Yoğurt, Egzersiz Öncesi Veya Sonrası Harika Bir Atıştırmalıktır

Yoğurttaki karbonhidratlar, antrenmanınız boyunca size enerji sağlamaya veya kaybedilen enerjinin yerine koymaya yardımcı olabilir. Potasyum ve sodyum, terlediğiniz elektrolitleri değiştirmeye de yardımcı olabilir.

Soğuk Algınlığını Önleyebilir

Yoğurdun pek çok faydasından biri de bağışıklığı güçlendirici etkilere sahip olmasıdır. T hücrelerinizi veya enfeksiyonla savaşan hücreleri daha güçlü ve daha aktif hale getirdiği gösterilmiştir.

Maya Enfeksiyonlarının Önlenmesine Yardımcı Olur

Hanımlar, bir dahaki sefere antibiyotik reçetesi verildiğinde yoğurdu düşünmek isteyebilirsiniz (antibiyotik kullanmak genellikle mantar enfeksiyonu olasılığını artırır). Yoğurdun aktif kültürleri, pH seviyelerini dengelemeye yardımcı olabilir ve acı verici derecede rahatsız edici maya enfeksiyonunun başlamasını engelleyebilir.

Tok Tutar

Yoğurdun en temel ve en özel özelliklerinden bir tanesi de tok tutması, metabolizmayı hızlandırmasıdır. Bu doğrultuda sürekli tüketen bireylerin kemikleri daha sağlam olabileceği gibi yemekte tüketmeye özen göstermelisiniz. Siz de zayıflama sürecinde günde en az 3 kaşık tüketmelisiniz.

Siz de yoğurt tutkunlarındansanız ve sağladığı faydalardan yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey alibabasut.com’da yer alan ürünleri sipariş etmektir.

Adresinize en hızlı şekilde ulaştırılacak olan tüm ürünlerimize bayılacaksınız. Ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

3 kg ambalajda Doğal Yoğurt sipariş etmek için tıklayınız. 

500 gr Süzme Yoğurt Sipariş etmek için tıklayınız.

 

Tüm doğal ürünlerimizi yerinde tatmak için Ali Baba Kafe’yi ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü