1. Anasayfa
 2. Peynir
 3. Naturel İnek Ezine Peyniri (600 gr)

Naturel İnek Ezine Peyniri (600 gr)

59,00 

Kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı Naturel İnek Ezine Peyniri, sizin de vazgeçilmez yiyeceklerinizden bir tanesi mi? Cevabınız evet ise en lezzetli ezine peynirini bulabileceğiniz bir yerdesiniz.

Tamamen doğal günlük sütlerden üretilerek sofralarınıza misafir olan beyaz peynir alibabasut.com ayrıcalıkları ile sizlere sunuluyor.

Aşağıdaki açıklama kısmından ürünümüzle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Stok kodu (SKU): BPEY005
Kategoriler: Peynir
Etiketler: beyaz peynir, beyaz peynir besin değeri, beyaz peynir çeşitleri, beyaz peynir faydaları, beyaz peynir fiyatları, beyaz peynir kalori, doğal ezine peyniri, en güzel ezine peyniri, ezine peynir markaları, ezine peynir nereden alınır, ezine peynir nerenin, ezine peyniri, ezine peyniri al, ezine peyniri besin değeri, ezine peyniri besin değerleri, ezine peyniri fiyatları, ezine peyniri hangi marka, ezine peyniri hangi sütten yapılır, ezine peyniri hangileri, ezine peyniri hangisi, ezine peyniri kaç kalori, ezine peyniri kaç lira, ezine peyniri kalori, ezine peyniri kimin, ezine peyniri nedir, gerçek ezine peyniri, hakiki ezine peyniri, hangi ezine peyniri daha iyi, kaliteli ezine peyniri, meşhur ezine peyniri, organik ezine peyniri, orijinal ezine peyniri, orjinal ezine peyniri, peynir, taze ezine peyniri

Günümüzde marketlerde bulunan pek çok peynirin içeriğinde süt tozu, nişasta  ya da farklı maddeler yer alabiliyor. Sentetik olarak farklı bileşenlerden üretilen bu peynirler hiçbir fayda da sağlamıyor. Bu nedenle doğal sütten elde edilen doğal peynirleri tercih etmeniz son derece önemlidir.

Bu sayede sofralarınız da çok daha sağlıklı besinler yer alacaktır. Peki, ezine peynirinin sağladığı faydalar nelerdir? Gelin söz konusu faydaları hep birlikte inceleyelim.

Ezine Peynirinin Faydaları

Kahvaltı sofralarının en vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan peynirler en lezzetli halleri ile karşınıza çıkıyor. İnsan sağlığına katkıları ile ön plana çıkan peynirin faydaları ile ilgili detaylı bilgiye sahip misiniz? Ezine peynirinin faydaları genel olarak aşağıdaki gibidir.

Kemik Sağlığını Destekler

Ezine peyniri, batı diyetlerinde birincil kalsiyum kaynağı gibi görünüyor. Peynir, kemik sağlığını desteklediği kanıtlanmış iyi bir kalsiyum, fosfor ve protein kaynağıdır. Kalsiyum ve protein, kemik yoğunluğunu korumaya ve osteoporozu önlemeye yardımcı olurken fosfor, kemiğin önemli bir bileşenidir.

Her bir ezine peyniri porsiyonu, fosforun neredeyse iki katı kadar kalsiyum sağlar, bu oran kemik sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca koyun ve keçilerden elde edilen süt, inek sütünden daha fazla kalsiyum ve fosfor içerir.

Bu nedenle, diyetinize ezine peyniri gibi peynirleri dahil etmek, önerilen günlük kalsiyum alımını elde etmenize yardımcı olabilir.

Bağırsaklarınız İçin İyi

Probiyotikler, sağlığınıza fayda sağlayabilecek canlı, dost bakterilerdir. Peynirin, bakterilerinin yaklaşık %48’ini oluşturan Lactobacillus plantarum içerdiği gösterilmiştir.

Bu bakteriler, bağırsak sistemini E. coli ve Salmonella gibi hastalığa neden olan bakterilerden koruyarak bağışıklık sistemini ve bağırsak sağlığını geliştirmeye yardımcı olabilir. Dahası, enflamatuar yanıtı önleyen bileşiklerin üretimini artırdığı ve dolayısıyla antiinflamatuar faydalar sağladığı görülmektedir.

Son olarak, test tüpü araştırması, bu peynirde bulunan bakteri ve diğer maya suşlarının, safra asidi gibi bağırsağınızdaki aşırı koşullarda hayatta kalarak düşük bir pH’ta büyüyebileceğini göstermiştir.

Kansere Karşı Korur

Peynir, kanser koruyucu etkileri nedeniyle oldukça popülerdir. Harika bir kalsiyum kaynağı olduğu için, kalsiyumun vücudunuzu çeşitli kanser türlerine karşı korumaya yardımcı olduğunu öne süren faydalar elde etmenizi sağlar.

Alfa laktalbümin de antitümör ve antibakteriyel özelliklere sahip olan peynirde güçlü proteinler bulunmaktadır.

Anemi Tedavisi

Anemi, oksijeni vücuda taşıyan hemoglobin hücresiyle ilgili bir soruna bağlıdır. Vücut dokulara ve hücrelere yeteri kadar oksijen alamadığında yorgunluk ve güçsüzleşir. Anemi, belirli takviyeler ve eksik besin içeren yiyeceklerle doğal olarak tedavi edilebilir.

Peynirde bulunan B12 vitamini, anemi ile savaşmak için dengeli bir diyetin parçası olarak hizmet edebilir.

Baş Ağrısı ve Migreni Önler

İyi bir riboflavin ve B2 vitamini kaynağı olan ezine peyniri, migren kadar baş ağrısı için doğal bir çare olarak uzun süredir kullanılmaktadır. B2 vitamini yönünden zengin diyet, migren ve diğer kronik baş ağrısını azaltmak için önleyici bir yöntem görevi görür.

Gözlere İyi Gelir

Çeşitli araştırmalar, diyetleri B2 vitamini açısından yüksek olan bireyin Keratokonus, glokom ve katarakt gibi dejeneratif göz hastalıkları açısından daha düşük risk altında olduğu sonucuna varmıştır.

Ezine Peyniri ve Sindirilebilirlik

Pek çok insan laktoza duyarlı değildir. Yani inek sütünde bulunan bir şeker olan laktozu sindirmekte zorlanırlar. Diğer birçoğu süt ürünlerindeki proteinleri sindiremez. Peynirin sindirimi ise çok daha kolaydır.

Ezine Peyniri Kalp Hastalığı Riskini Azaltır

Bazı araştırmacılar, peynirin diğer doymuş yağ açısından zengin gıdalara olan afinitesine rağmen, Fransız halkının düşük kalp hastalığı oranlarına sahip olduğu sözde Fransız Paradoksunu açıklayabileceğini düşünüyor.

Elimizde mandıracıların ne kadar yediklerini kardiyovasküler hastalığa yakalanma ihtimallerini karşılaştıran, 31 ileriye dönük kohort çalışmasının (insanları hayatları boyunca izleyen) sonuçlarını analiz eden bir 2016 raporu var.

Önemli bir bulgu, günde yaklaşık 3 dilim peynir yemenin (yaklaşık 60 gr)  yüzde 18 daha düşük kalp hastalığı riski ile ilişkili olduğuydu. İngiliz Beslenme Dergisi’nde yazılanlara göre kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi minerallerin ve riboflavin ve B12 gibi vitaminlerin rol oynayabileceğini öne sürüyorlar.

Bir başka önemli bulgu: Günde yaklaşık 20 gr kadar az peynir yemek, felç riskini yüzde 13 oranında azaltabilmektedir.

Olgunlaştırılmış Peynir Nedir? Naturel İnek Olgunlaştırılmış Ezine Peyniri

Olgunlaştırılmış peynir, olgunlaşma süreci bittikten sonra sizlere sunduğumuz bir peynir çeşididir. Naturel İnek Ezine Peyniri bu yöntemle üretilmiş ve bekletilmiş, lezzetine lezzet katan bu yöntemle daha da sağlıklı hale gelmiş olarak alibabasut.com güvencesiyle sizlere sunuluyor!

Genelde bu yöntem, çiğ sütten üretilen peynirler için elzemdir ve peynirin lezzetini arttırır.

En Lezzetli Peynirler, Hangi Ezine Peyniri Daha İyi! Ezine Peyniri Nereden Alınır?

Kesinlikle Ali Baba Naturel İnek Ezine Peyniri!

En lezzetli hali ile sofranıza gelen ezine peyniri, alibabasut.com aracılığı ile sizlere sunuluyor. Günlük doğal sütten elde edilen ve hiçbir katkı maddesi içermeyen peynirlere bir tık kadar uzaktasınız. Kolayca web sitemiz üzerinden sipariş vererek en lezzetli ve sağlıklı peynirlere ulaşabilirsiniz.

Ezine Peyniri Besin Değerleri (100gr Ort.), Ezine Peyniri Kaç Kalori

 • Enerji(kcal) 310
 • Karbonhidrat(g) 3.12
 • Protein(g) 18.23
 • Yağ(g) 25
 • Sodyum(mg) 1321
 • Kalsiyum(mg) 492
 • Vitamin A(iu) 109
 • Demir() 0.72

 

Ali Baba ürünlerini yerinde tatmak için alibabakafe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer ürünlerimizi alibabasut.com/magaza adresinden online sipariş edebilirsiniz.

Adana ve Mersin satış noktalarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Araçlarımızla dağıtım yapılan bölgeleri ve zaman çizelgelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sitemizde sunulan tüm içerikler, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi öneri ya da beslenme programı tavsiyesi değildir. Hassas veya alerjen bir yapınız varsa lütfen ilgili ürünlerin tüketilmesi ile alakalı doktorunuza danışınız.

Ali Baba Süt Hakkında

 • Ali Baba Süt ve Süt Ürünleri, hem Türkiye’de yetkili kurumlar tarafından, hem de uluslararası denetleme merkezlerinden onay almış, AB Onaylı ve Hastalıktan Ari sertifikalarına sahip Ali Baba’nın Çiftliği’nde üretim yapmaktadır.
 • Ali Baba Süt ürünleri, alanında uzman personelin denetiminde, bütün sağlık ve doğal yaşam koşulları sağlanmış, doğal ve dengeli yem karışımları ile beslenen hayvanlardan sağılan süt ile elde edilmektedir.
 • Ali Baba Süt’ün yolculuğu tamamı takip edilebilir ve güvenilir şekilde sütün sağım işleminden başlayıp, müşterinin kullanımına kadar devam etmektedir.
 • Sağım işlemi tamamen hijyenik bir şekilde, son teknoloji otomatik makinelerle ve el değmeden, dış ortamla temas ettirilmeden yapılmaktadır.
 • İnek sütümüz ve keçi sütümüz, sağım işlemi ile beraber soğutma işlemine tabi tutulur. Soğuk zinciri sağlanır ve son kullanıcıya ulaşana kadar +4 derecede hijyenik koşullarda muhafaza edilir.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü