1. Anasayfa
 2. Peynir
 3. Misket Peyniri (250 gr)

Misket Peyniri (250 gr)

27,50 

Ali Baba’nın Çiftliğinden Misket Peyniri!

Alibabasut.com ayrıcalığıyla, doğal mayalanan sütlerimiz, peynir haline geldikten sonra misket şekli verilir ve paketlenir. En doğal taze ve hijyenik ürünlerimiz Alibabasut.com ayrıcalığıyla sizlerle.

Aşağıdaki açıklama kısmından ürünümüzle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Stok kodu (SKU): MPEY001
Kategoriler: Peynir
Etiketler: misket peynir, misket peyniri, misket peyniri kalori

Doğal peynirlerden şaşmam diyorsanız Ali Baba Misket Peyniri tam size göre!

Misket Peyniri, çiftliklerimizin hijyenik ve doğal ortamlarında yayılan hayvanlarımızın sütlerinden yapılıyor. Taze ve günlük sütlerimiz sağıldığı gibi işleme alınıp peynir yapma aşamasına geçiliyor. Peynirlerimiz paketlenirken misket haline getirilip paketleniyor. Peki misket peynirinin faydaları nelerdir?

Misket Peynirinin Faydaları

Misket Peynirinin faydaları diğer doğal peynirlerimizle hemen hemen aynıdır. Bu peynirin en güzel yanı, kahvaltılarda porsiyon belirlemek ve çocuklara yedirebilme kolaylığıdır. Hem lezzetli, hafif ve kaşarımsı tadıyla çocuklar bu peynire bayılırlar. Gelin kısaca faydalarına göz gezdirelim:

 • Kemik erimesini önler, enfeksiyonlara karşı etkilidir, ishali ve mide rahatsızlıklarını giderir. Sindirim sistemini düzene sokar ve ülseri önler. Beyine enerji verir. Diş çürüklerini önler. Kronik bronşiti önler. Tansiyonu ve kolestrolü dengede tutar. Kanserin önlenmesinde yardımcı etken olur.
 • Kahvaltılarda sıkça tercih edilebilir, çocuklara bu peyniri yedirebilmek daha kolaydır. Çünkü hem şekli hem de hafif aromasıyla çocukların vazgeçilmezi olabilir.
 • Kanepeler, aperatifler, hafif eriyebilme özelliğine sahip olduğu için hamur işlerinde de kullanılabilir. Bu da bu peynirin sadece kahvaltıyla kalmamasını, bir çerez gibi tüketilmesini de sağlar.

Faydalarına göz gezdirdik, peki ya besin değeri?

Misket Peyniri Besin Değeri (100g-Ort.)

 • Kalori(kcal) 312
 • Karbonhidrat(g) 0.9
 • Protein(g) 23
 • Yağ(g) 23
 • Şeker(g) 0.4
 • Sodyum(g) 3

 

Ali Baba ürünlerini yerinde tatmak için alibabakafe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer ürünlerimizi alibabasut.com/magaza adresinden online sipariş edebilirsiniz.

Adana ve Mersin satış noktalarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Araçlarımızla dağıtım yapılan bölgeleri ve zaman çizelgelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sitemizde sunulan tüm içerikler, sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi öneri ya da beslenme programı tavsiyesi değildir. Hassas veya alerjen bir yapınız varsa lütfen ilgili ürünlerin tüketilmesi ile alakalı doktorunuza danışınız.

Ali Baba Süt Hakkında

 • Ali Baba Süt ve Süt Ürünleri, hem Türkiye’de yetkili kurumlar tarafından, hem de uluslararası denetleme merkezlerinden onay almış, AB Onaylı ve Hastalıktan Ari sertifikalarına sahip Ali Baba’nın Çiftliği’nde üretim yapmaktadır.
 • Ali Baba Süt ürünleri, alanında uzman personelin denetiminde, bütün sağlık ve doğal yaşam koşulları sağlanmış, doğal ve dengeli yem karışımları ile beslenen hayvanlardan sağılan süt ile elde edilmektedir.
 • Ali Baba Süt’ün yolculuğu tamamı takip edilebilir ve güvenilir şekilde sütün sağım işleminden başlayıp, müşterinin kullanımına kadar devam etmektedir.
 • Sağım işlemi tamamen hijyenik bir şekilde, son teknoloji otomatik makinelerle ve el değmeden, dış ortamla temas ettirilmeden yapılmaktadır.
 • İnek sütümüz ve keçi sütümüz, sağım işlemi ile beraber soğutma işlemine tabi tutulur. Soğuk zinciri sağlanır ve son kullanıcıya ulaşana kadar +4 derecede hijyenik koşullarda muhafaza edilir.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Menü